ضد زنگ صادراتی روشان فام

ضد زنگ صادراتی روشان فام

احتمالا نام ضد زنگ را تاکنون بارها شنیده باشید. از ضد زنگ همان‌طور که از نامش پیداست برای رنگ آمیزی سطوح آهنی و فلزی استفاده می‌شود. ضد زنگ خود نوعی رنگ آلکیدی است که جزو رنگ‌های صنعتی به شمار می‌رود. زنگ زدگی فلزات امری ناخوشایند و اجتناب ناپذیر است. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید از ضد زنگ برای رنگ آمیزی این فلزات استفاده کرد. برای خرید ضد زنگ صادراتی روشان فام می‌توانید به سایت این کارخانه مراجعه کرده و به صورت مستقیم با کارشناسان فروش این شرکت در ارتباط باشید.

اکسید شدن آهن همان چیزی است که ما در اصطلاح آن را با عنوان زنگ زدن آهن یا فولاد می‌شناسیم. حتما دیده‌ای که در و پنجره‌های آهنی در صورت تماس مستقیم با آب و رطوبت دچار زنگ زدگی می‌شوند چراکه با اکسیژن آب واکنش داده و در اکسید می‌شوند. برای ضد زنگ کردن سطوح فلزی و فولادی رنگ‌های مخصوصی وجود دارد که با عنوان ضد زنگ شناخته می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های مثبت ضد زنگ‌ها این است که می‌توان بر روی آن‌ها یک لایه دیگر از رنگ استفاده کرد. به عبارتی ضد زنگ نوعی زیرساز برای سطوح است اما از آنجایی که تنها به رنگ‌های قرمز و خاکستری وجود دارد، ممکن است ظاهری زیبایی به سطوح فلزی ندهد. از همین‌رو می‌توان بر روی این ضد زنگ از رنگی مخصوص پوشش دهی آن سطح استفاده کرد.

کاربرد ضد زنگ صادراتی چیست؟

مهم‌ترین کاربرد این رنگ صنعتی آلکیدی این است که مانع از زنگ زدگی سطوح فلزی شود. البته اغلب افراد تصور می‌کنند که تنها بر روی سطوح فلزی می‌توان از این ضد زنگ ها استفاده کرد درحالی که این رنگ برای سطوح بتنی و سیمانی نیز به کار می‌رود. با کمک ضد زنگ ها می‌توان قاب پنجره‌ها، درهای آهنی، نرده ها، دروازه‌ها و… را پوشش داد تا دچار زنگ زدگی نشوند.

چرا باید اقدام به خرید ضد زنگ صادراتی کنیم؟

اکسیژن با آهن واکنش می‌دهد. این واکنش یک واکنش اکسیداسیون است که حاصل آن اکسید آهن می‌شود. اکسید آهن همان پودر نارنجی رنگ است که بر روی سطوح به عنوان زنگ آهن مشاهده می‌کنید. ممکن است از خود بپرسید وجود این زنگ یا پودر نارنجی رنگ بر روی سطوح آهنی چه ایرادی دارد؟!

زنگ زدگی سطوح فلزی یا فولادی تنها موجب نازیبا شدن ظاهر آن‌ها نمی‌شود بلکه مقاومت و استحکام آن سازه را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. اگر اکسید آهن برای مدت زمان زیادی بر روی سطح آهن باقی بماند ضخامت آن سطح را کاهش داده و به مرور زمان سوراخ‌هایی را بر روی سطح ایجاد خواهد کرد. گاهی اوقات عملکرد دو قطعه آهنی به دلیل زنگ زدگی بسیار کاهش خواهد یافت. برای مثال اگر قرار باشد دو چرخ دنده آهنی در کنار یکدیگر کار کنند، زنگ زدگی این قطعات موجب اختلال در گردش آن‌ها خواهد شد. با این تفاسیر بر روی قطعه یا سطح فلزی را بهتر است با یک پوشش ضد زنگ صادراتی بپوشانید.

آیا فقط آب باعث زندگ زدگی فلزات می‌شود؟

اگر فکر می‌کنید تنها آب باران است که موجب زنگ زدگی فلزات می‌شود سخت در اشتباه هستید! عده‌ای به این خاطر که در مناطق کم باران و کم رطوبت زندگی می‌کنند، فکر می‌کنند نیازی به استفاده از ضد زنگ برای رنگ آمیزی سطوح فلزی ندارند درحالی که عوامل بیشتری وجود دارد که می‌توانند موجب زنگ زدگی آهن آلات شوند.

اگرچه آب باران و رطوبت عوامل اصلی هستند اما عوامل دیگری چون فشار، مواد شیمیایی، گازها، اسیدها، جریان با سرعت بالا، میکروارگانیسم‌ها، سایش و فرسایش، دودهای صنعتی شدید و تماس با خاک رس نیز ممکن است موجب ایجاد زنگ آهن شوند. زنگ زدگی به هر دلیلی که ایجاد شده باشد می‌تواند تاثیرات مخربی بر جای بگذارد. به همین خاطر استفاده از ضد زنگ یک الزام است.

نکاتی که پیش از خرید ضد زنگ صادراتی باید بدانید

ضد زنگ ها در دو رنگ قرمز و خاکستری در بازار موجود هستند. ممکن است شما رنگ قرمز آن را بیشتر دیده باشید. این رنگ بر روی سطوح فلزی نمای زیبایی به آن‌ها نمی‌دهد به همین خاطر بهتر است بر روی لای ضد زنگ، از یک لای رنگ دیگر استفاده کنید. با این کار هم نمای سطح فلزی زیباتر می‌شود و هم مقاومت سطح بیشتر خواهد شد.

البته که ضد زنگ خود به تنهایی کافی‌ست چراکه پس از خشک شدن یک لایه ضد زنگ بر روی سطح، پوششی نیمه براق و مقاوم تشکیل خواهد شد که سطح مذکور را از آسیب زنگ زدگی حفظ می‌کند. پیش از رنگ آمیزی سطح با ضد زنگ باید سطح را آماده کنید. سطح باید عاری از هرگونه گرد و غبار، ذرات درشت، روغن، گریس و… باشد. اگر آثار زنگ زدگی بر روی سطح دیده می‌شود حتما آن را با سمباده بتراشید و کاملا تمیز کنید. سپس می‌توانید آن را با ضد زنگ رنگ آمیزی کنید.

خرید انواع ضد زنگ روشان فام

ضد زنگ‌ها براساس کاربردی که دارند، دارای انواع متفاوتی نیز هستند. انواع ضد زنگ ها به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارتنداز:

ضد زنگ های صنعتی خود دارای چند نمونه با عنوان ضد زنگ های سد کننده، ضد زنگ های بازدارنده و پوشش‌های گالوانیک هستند. ضد زنگ اپوکسی از سطوح فلزی به خوبی مراقبت می‌کند. اگر سطوح در معرض مستقیم مواد اسیدی یا قلیایی باشد بهتر است از این نوع ضد زنگ استفاده شود. ضد زنگ‌های آبی قابلیت چسبیدن به بیشتر مواد از جمله سطوح فلزی، چوبی، حصیری، شیشه ای و… را دارا هستند. ضد زنگ های آهنی نیز پوششی محکم هستند که به عنوان یک محافظ بسیار قوی عمل می‌کنند.

ویژگی ضد زنگ های صادراتی روشان فام

  • مقاومت شیمیایی بسیار بالایی دارند.
  • آن‌هایی که به عنوان یک پوشش محافظ به کار می‌روند می‌توانند آب و سایر مایعات را دفع کنند.
  • برخی از ضد زنگ ها خاصیت خود تمیز کنندگی یا ضد لغزش دارند.
  • این ضد زنگ ها می‌توانند جلبک‌ها، خزه‌ها و سایر مایعات را از روی سطوح دفع کنند.
  • از سطوح در برابر آب و هوا، آب نمک، یخ و باران اسیدی نیز محافظت می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات کارخانه روشان فام به سایت ما مراجعه کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *