عمل لیفت سینه

عمل لیفت سینه

عمل لیفت سینه که به آن در زبان پزشکی ماستوپکسی نیز گفته می‌شود عملی است که طی آن با سفت کردن بافت سینه، اقدام به بالا کشیدن آن می‌کنند. عمل لیفت سینه را می‌توان جزو پرمتقاضی‌ترین عمل‌های زیبایی میان زنان دانست. طبق آماره اعلام شده از سوی جراحان پلاستیک آمریکا، از سال 2000 این عمل جراحی تا حدود 70 درصد رشد داشته است. بافت سینه در خانم‌ها با گذر زمان و بالا رفتن سن ظاهر جوان و زیبای خود را از دست می‌دهد. افتاده شدن سینه بانوان می‌تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در آن‌ها شود از همین‌رو می‌توان با کمک عمل جراحی لیفت سینه این چالش را برطرف کرد.

با کمک عمل ماستوپکسی بدون آنکه به بافت سینه آسیبی وارد شود می‌توان آن را تا اندازه دلخواه بالا کشید.

خانم‌هایی که سینه آن‌ها به دلیل افزایش سن، ژنتیک، بارداری و زایمان و… دچار شلی شده و فرم خودش را از دست داده بهترین کاندیدهای عمل لیفت سینه هستند. تکنیک‌های مختلفی برای فرم‌دهی سینه با کمک روش ماستوپکسی وجود دارد که بسته به تغییراتی که نیاز است، یکی از تکنیک‌ها انتخاب می‌شود:

 1. لیفت سینه هلالی
 2. لیفت سینه به روش عمودی
 3. لیفت سینه با تکنیک لنگری

توجه داشته باشید که عمل لیفت سینه با هدف فرم‌دهی و بالا کشیدن بافت سینه صورت می‌گیرد. اگر سایز و حجم سینه‌ها بسیار بزرگ باشد، نمی‌توان از لیفت سینه انتظار کاهش چمشگیر حجم و سایز داشت. لیفت سینه همان‌طور که از نامش پیداست منجر به بالا کشیدن سینه و فرم‌دهی به آن می‌شود. برای کوچک‌ کردن سینه‌های بزرگ بهتر است ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه انجام شود. در مواردی می‌توان ماموپلاستی و لیفت سینه را به صورت همزمان انجام داد. اگر قصد عمل لیفت سینه دارید باید به پزشک مراجعه کنید تا پس از معاینه و مشخص شدن تکنیک‌ مناسب، از هزینه لیفت سینه مطلع شوید.

بهترین کاندیدای لیفت سینه

لیفت سینه یک عمل زیبایی است و انجام آن معمولا با هدف درمان عارضه خاصی نیست. افرادی که به انجام این عمل زیبایی تمایل نشان می‌دهند اغلب از بافت شل و آویزان سینه‌های خود شکایت دارند. بروز تغییرات در سینه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتنداز:

 • افزایش سن
 • تاثیر جاذبه زمین
 • وراثت
 • حاملگی و شیردهی
 • کاهش یا افزایش وزن ناگهانی

با این تفاسیر بهترین کاندیدای عمل لیفت سینه می‌توانند افراد زیر باشند:

 • یکی از سینه‌ها کوتاه‌تر از سینه دیگر باشد و این موضوع منجر به برهم خوردن تعادل زیبایی در فرد شده باشد.
 • سینه‌های فرد به دلیل شیردهی یا حاملگی شل و آویزان شده باشد.
 • هاله دور سینه بزرگ‌تر از حد طبیعی باشد.
 • پوست سینه فرد دچار کشیدگی شده و به دنبال این کشیدگی نوک پستان بزرگ‌تر از حد معمول شده باشد.
 • حجم زیاد سینه و افتادگی سینه به دلیل این حجم بالا
 • عدم استفاده از لباس زیر برای مدت‌های طولانی و افتادگی سینه

اگر جزو دسته افراد فوق هستید می‌توانید برای افزایش حس رضایت خود نسبت به ظاهر سینه‌هایتان عمل لیفت سینه را انجام دهید.

تکنیک‌های لیفت سینه

تکنیک‌های متفاوتی را می‌توان برای انجام این عمل جراحی به کار گرفت. انتخاب بهترین تکنیک به عامل‌های مهمی بستگی دارد. به عنوان مثال ظاهر و سایز سینه‌ها، مقدار آویزان بودن آن‌ها، موقعیت قرارگیری هاله‌های اطراف سینه و کیفیت پوست سینه همگی از عوامل تعیین کننده بهترین تکنیک برای انجام عمل لیفت سینه به شمار می‌روند. هزینه لیفت سینه نیز به تکنیکی که صورت می‌گیرد بستگی دارد.

انتخاب بهترین تکنیک برای لیفت سینه باید با مشورت جراح و متخصص صورت بگیرد. حتما قبل از عمل چندین جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید و تکنیک‌ها، عوارض، مزایا و معایب این عمل جراحی را بررسی کنید. پزشک پس از معاینه یکی از تکنیک‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌کند.

لیفت سینه هلالی

این تکنیک اغلب برای افرادی صورت می‌گیرد که میزان شلی سینه در آن‌ها کم باشد. در این تکنیک برای لیفت سینه جراح تنها یک برش در لایه بالایی و بیرونی هاله سینه ایجاد می‌کند. جای اسکار یا زخم حاصل از این برش در تکنیک لیفت سینه هلالی زیر رنگدانه‌های بافت سینه مخفی می‌شود و مشخص نخواهد شد.

لیفت سینه به روش عمودی

یکی دیگر از تکنیک‌های عمل لیفت سینه تکنیک عمودی است. این روش برای زنانی مناسب است که شلی و افتادگی سینه در آن‌ها متوسط است. در این تکنیک جراح دو برش بر روی بافت سینه ایجاد می‌کند. برش اول به صورت دایره‌ای در اطراف هاله سینه و برش دیگر به صورت عمودی زیر هاله و تا پایین سینه ایجاد می‌شود. این تکنیک با نام لیفت لولی پاپ نیز شناخته می‌شود.

لیفت سینه با تکنیک لنگری

چنانچه سینه نیاز به تغییر ظاهری زیادی داشته باشد از این تکنیک استفاده می‌شود. طبیعتا هرچه میزان تغییرات لازم در شکل و ظاهر سینه بیشتر باشد، هزینه عمل لیفت سینه نیز بالاتر خواهد بود. در این تکنیک جراح باید سه برش بر روی سینه ایجاد کند:

 1. یک برش دایره‌ای شکل دور هاله‌های سینه
 2. یک برش عمودی که از زیر هالیه سینه تا چین سینه ادامه دارد.
 3. یک برش افقی که زیر چین سینه ایجاد می‌شود.

انجام ماموگرافی قبل از لیفت سینه

یکی از اقدامات قبل از عمل جراحی لیفت سینه، انجام ماموگرافی است. قبل از آنکه بخواهید تحت این عمل جراحی قرار بگیرید باید از عدم وجود هرگونه مشکل جدی در بافت سینه اطمینان حاصل کنید. از دیگر اقدامات و مراقبت‌های قبل عمل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام آزمایشات لازم و ارزیابی‌های قبل عمل
 • داروهایی که لازم است قبل عمل دریافت کنید را پزشک تجویز خواهد کرد.
 • چنانچه لازم باشد مصرف دارویی قطع شود باید زیر نظر پزشک انجام شود.
 • سعی کنید به مدت سه هفته قبل از عمل سیگار کشیدن را قطع کنید.
 • یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهایی مانند ژلوفن یا آسپیرین که منجر به رقیق شدن خون می‌شود پرهیز کنید.

ماموپلاستی بهتر است یا عمل لیفت سینه؟

یکی از سوالاتی که معمولا مراجعین می‌پرسند این است که ماموپلاستی انجام دهیم یا لیفت سینه؟ آیا این دو عمل جراحی یکی هستند؟ توجه داشته باشید که ماموپلاستی یک عمل جراحی برای کوچک کردن سینه‌ها و کاهش حجم آن‌ها است. افرادی که سینه‌هایی با اندازه و حجم بسیار بزرگ دارند، برای کوچک کردن سینه می‌توانند ماموپلاستی انجام دهند. اما همان‌طور که تا به اینجای مطلب خواندید، لیفت سینه روشی برای رفع افتادگی پستان‌ها و فرم‌دهی آن‌ها است.

همان‌طور که با کمک ماموپلاستی نمی‌توان سینه‌ها را به میزان زیادی بالا کشید و لیفت کرد، با کمک عمل لیفت سینه نیز نمی‌توان حجم و اندازه سینه‌ها را به میزان زیادی کاهش داد. در مواردی که فرد سینه‌های بزرگ و افتاده‌ای داشته باشد، در صورت تمایل جراح می‌تواند ماموپلاستی و لیفت سینه را به صورت همزمان انجام دهد.

هزینه لیفت سینه

مهم‌ترین عاملی که قیمت لیفت سینه را تعیین می‌کند تکنیکی است که برای انجام این عمل جراحی به کار گرفته می‌شود. هرچه سینه به تغییرات بیشتری نیاز داشته باشد و تکنیک صورت گرفته سخت‌تر باشد، طبیعتاً هزینه لیفت سینه افزایش پیدا می‌کند. تخصص و مهارت جراح نیز می‌تواند بر هزینه ماستوپکسی تاثیرگذار باشد. قیمت دقیق لیفت سینه پس از مراجعه به پزشک و معاینه تعیین می‌شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *